Övriga Föreningsuppdrag

Särskilda styrelseuppdrag

 

Svenska Noonanföreningen har sedan 2004 så kallade särskilda styrelseuppdrag där innehavaren ansvarar för en viss del av föreningens verksamhet. På detta sätt engageras fler personer i föreningen och styrelsen avlastas arbetsuppgifter.

Uppdragen sträcker sig normalt över två år och förnyas i samband med årsmöte.

Valberedning

Per Larnert  (Sammankallande)

Varamovägen 112,  591 52 Motala

Tel: 0732-400681,

per.larnert@lio.se

 

Inger Thörn

Mossebo Sörgården, 570 84 Mörlunda

Tel: 0495-25090

ingerT@ltkalmar.se

Revisorer

Lena Näsholm

Frejvägen 1

184 92 Åkersberga

Tel:  08-540 263 88,  0705-623695

lena@mnns.net

 

Sune Wadenheim

Kattviksgatan 14

214 58 Malmö

Tel: 040-21 30 30, 0705-92 26 70

sune.wadenheim@fs.hrf.se

Finansiering
 

Tina Rubbestad

Gustavsbergs Allé 36

134 50 Gustavsberg

 

Per Lidar

Arrendatorvägen 9

611 44 Nyköping

Tel: 0155-268057, 0760-021490

per@lidar.se

 

Hemsidan 

Pi Tufvesson Cohen

Murarevägen 5

227 30 Lund

Tel: 0735-06 80 90, 046-15 13 90

pisan@me.com

 

 

 

Redaktör Noonannytt
 

Anna Johansson (ansvarig utg.)

Hedängsgatan 9

431 42 Mölndal

Tel: 070-5302795

anna@patino.se

 

Kontaktpersoner Riksförbundet Sällsynta Diagnoser 

Pi Tufvesson Cohen

Murarevägen 5

227 30 Lund

Tel:  0735-06 80 90, 046-15 13 90

pisan@me.com

 

Elisabeth Ivarsson

Tegelbruksgatan 14, 441 56 Alingsås
Tel: 0322-633341
elisabeth.ivarsson@hjalmared.se